Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Чай Сенча (Сентя)

Фільтр
Сорт чаю
Добавки
Розмір
Фасовка
Властивості
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Особливості виготовлення
Користь зеленого чаю Сенча
Основний вплив на організм людини
Цікаві факти
Принципи заварювання чаю Сенча

Сенча (Сентя) – найпоширеніший сорт чаю, який з'явився на початку XVII століття. Сенча містить менше таніну і кофеїну, завдяки чому делікатно діє на організм. Напій вирізняється солодкуватим, трохи терпким смаком з ніжним свіжим ароматом. 

 

 

Особливості виготовлення чайного продукту Сенча


Сенчу збирають з кінця квітня до середини травня. Для підвищення вмісту в чайному листі хлорофілу і теаніну чайні кущі затінюють за три тижні до збору чаю. Візуально Сенча нагадує голки, а японці дали йому назву “павукові лапки”. Свіжозібране листя обробляють паром. Після пропарювання продукт скручують у тонкі сплюснуті трубочки. Метод повільного сушіння при низькій температурі використовується для повного висихання рослини, одночасно закріплюючи форму для подальшого розвитку чайного листя. Навіть у найкращому готовому продукті допустима наявність своєрідного “чайного порошку”, оскільки загальною ознакою практично всіх сортів японського чаю є легка “крихкість” чаїнок.


Оскільки сенчу готують із запареного зеленого чаю, колір є ближче до натурального, який є більш зеленим. Ця продукція є найпопулярнішим видом зеленого чаю в Японії. В цьому регіону Сенча є нижчим сортом чаю, ніж Гьокуро, і вищим, ніж Банча.

 

 

Користь зеленого чаю Сенча


- велику кількість антиоксидантних катехінів;
- вітамін С (сенча містить 250 мг вітаміну С на 100 г, тоді як чай улун містить лише 8 мг вітаміну С на 100 г, а чорний чай не містить вітаміну С); 
- вітамін А;
- вітамін В;
- вітамін Е (вміст вітаміну Е в чаї сенча становить 65,4 мг на 100 грамів, тоді як вміст в інших чаях нижчий);
- амінокислоти;
- протеїн; 
- хлорофіл;
- попередники вітамінів-каротиноїди.

 

 

Основний вплив на організм людини


Аромат сухого листа дуже свіжий, трав’яний, за рахунок чого свіжозаварена Сенча має такий виразний смак. Сенча підходить для тих, хто має:
1.    Поганий апетит. Коли відсутнє бажання їсти, можна спробувати ефект японської сенчі. Адже цей продукт може зміцнити селезінку і стимулювати апетит.
2.    Депресивний стан. Японський продукт відомий тим, що дає змогу заспокоїтись, довести до ладу думки та підвищити настрій.
3.    Знижена працездатність та втома. Має тонізуючу дію, водночас дає змогу розслабитись, м’яко стимулюючі мозкову активність і знімає втому.
4.    Застудні захворювання. У зеленому чаї є вітамін С, який сприяє зміцненню імунітету та насиченню організму енергією. Також вітамін В2 підтримує здоровий вигляд шкіри, а вітамін РР може допомогти людям, які страждають на алергію.
5.    Розлади роботи кишкового тракту. Сенча багатий на антиоксиданти і танін, який сприяє травленню і зміцнює нервову систему, що дає змогу налагодити процес переварювання їжі.
Також настій з листя сенчі містить фтор, який позитивно впливає на здоров’я порожнини рота. Це дає змогу зменшити прояви карієсу, утворенню зубного нальоту, бактеріальних інфекцій та подарує свіже дихання.

 

 

 

Цікаві факти

 

  • Японська сенча є найдавнішим способом чаювання в Японії. Майстер дзен Ейніші, засновник японської чайної церемонії в 12 столітті, представив його ​​японцям. Метод сенча був популярний тоді і залишається таким донині.
  • Основними районами виробництва Сенча є префектури Сідзуока і Кагосіма, а також є райони з виробництва чаю по всій Японії. Префектури Сідзуока, префектури Кагосіма та префектури Мі виробляють близько 70% чаю Сенча, приготованого на пару Фука. Чай, який тривалий час запарюють, називають «особливим запареним чаєм».
  • Є різні види чаю Сенча, в залежності від технології обробки. Той сорт, що вариться на пару від 30 до 40 секунд, називається «звичайною сенчою». А є ще пропарений та глибоко пропарений. Глибоку сенчу варять на пару в 2-3 рази довше, ніж звичайну. Довгий час пропарювання контролює терпкість і гіркоту сировини.

 

Принципи заварювання чаю Сенча


Чай Сенча дуже просто приготувати, адже продукт невибагливий у процесі заварювання. Його слід готувати в скляному або порцеляновому посуді. Температура води має бути ≈85℃. Пропорції: близько 3-5 гр. на 150 мл. Першу заварку слід злити задля того, щоб змити увесь пил, який накопичився, та розкрити листя. Другий пролив настоюється до 5 секунд, далі з кожним новим заварюванням поступово треба збільшувати час настоювання, залежно від бажаної міцності. Шанувальники японської культури дотримуються до 5-6 проливів. Рекомендовано самостійно регулювати температуру води і час настоювання залежно від особистих уподобань. Японські чаї перезаварювати не рекомендується, оскільки в них з’являється гіркота, настій стає каламутним та не смачним, як при першому приготуванні. Пийте його не поспішаючи, невеликими ковтками, розподіляючи чай рівномірно по ротовій порожнині, щоб довершено відчути всі відтінки смаку й аромату.

 

 

Ще один спосіб заварювання:

1. Приготуйте близько 120 мл окропу і зачекайте, поки температура знизиться до відповідної температури (найкращу сенчу рекомендується заварювати гарячою водою 70 градусів, а середню можна заварювати гарячою водою 80-90 градусів).
2. Візьміть приблизно 4 грами чайного листя чайною ложкою, помістіть його в чайник і повільно налийте гарячу воду.
3. Дайте чаю постояти в заварнику приблизно 1 хвилину, потім перелийте напій у чашку та пийте.

 

 

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,